Obec Kostelec
Kostelec
...okres Tachov

Nabídka sociálních služeb pro osoby se sluchovým postižením

Nabídka sociálních služeb pro osoby se sluchovým postižením 1

Více zde

Nejen s ohledem na současnou náročnou situaci se snažíme oslovit co nejširší množství měst a obcí v Plzeňském kraji a nabídnout jim spolupráci týkající se sociálních služeb pro osoby se sluchovým postižením. Pokud máte ve svém městě či obci osoby ať už plně neslyšící anebo osoby s jakoukoli poruchou sluchu, v rámci celého Plzeňského kraje jim organizace Tichý svět nabízí několik služeb:

1) V rámci našich sociálních služeb nabízíme možnost vypomoct osobám se sluchovým postižením při vyřizování různých žádostí o příspěvky (např. kompenzační pomůcky atd.), poskytnout jim podporu při návštěvě úřadů, nemocnic či podporu při hledání práce. Seniorům, kteří mají problémy se sluchem nabízíme podporu např. při koupi či zařizování vibračních budíků, světelné signalizace, zesilovače TV, speciálních telefonů a vše okolo péče o sluchadla. Naši pracovníci mohou za klienty přijet kamkoliv po Plzeňském kraji či se s nimi spojit online.

2) Fyzické tlumočení. Nabízíme možnost poptat u nás fyzického tlumočníka do českého znakového jazyka, který dorazí kamkoliv v rámci Plzeňského kraje a pomůže tak snížit komunikační bariéru mezi neslyšícím a slyšícím.

3) Tlumočnická služba Tichá linka nabízí tlumočení do českého znakového jazyka a přepis mluvené řeči do textu v reálném čase. V praxi to znamená, že osoba se sluchovým postižením, či organizace, kterou takovýto klient navštíví, může vzít svůj počítač, tablet či chytrý telefon a v momentě potřeby se skrze něj spojí přes videohovor s naším tlumočníkem či přepisovatelem a ten klientovi přetlumočí/přepíše vše, co je třeba. Tlumočení je vhodné využít pro osoby, které komunikují českým znakovým jazykem, přepis pro osoby, které komunikují českým jazykem, ale přišli či přicházejí o sluch. Tichá linka je tak vhodná pro Městské/Obecní úřady. V rámci Plzeňského kraje již funguje na úřadech ve velkých městech.

Všechny naše služby jsou zdarma. Budeme rádi, pokud budete moct o našich službách informovat občany ve svém okolí. V případě zájmu či jakéhokoliv dotazu se na mě můžete obrátit na dominik.dolejs@tichysvet.cz či na 607 086 461.

Jak bylo řečeno výše, naše nabídka se týká všech osob s jakoukoliv poruchou sluchu. Neslyšících, nedoslýchavých, ohluchlých, týká se i osob třeba s tinnitem či seniorů, kteří přicházejí o sluch.

Moc Vám děkuji a budu se těšit na případnou spolupráci

MgA. Dominik Dolejš
 vedoucí konzultant pobočky pro Plzeňský kraj

Tichý svět
 sady Pětatřicátníků 316/6, 301 00 Plzeň |  www.tichysvet.cz
 e-mail: dominik.dolejs@tichysvet.cz | mobil: 607 086 461

P o m á h e j t e   s   n á m i    n e s l y š í c í m
 DMS TICHYSVET na číslo 87 777  | Sbírkové konto: 2800335465/2010

Datum vložení: 25. 3. 2021 22:36
Datum poslední aktualizace: 25. 3. 2021 22:38

Počasí dnes:

13. 4. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, od 400m srážky sněhové. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 2 až -2°C.

google playapp store

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Májka